З 2014 року аграріям збільшать розмір фіксованого податку у шість разів

Міндоходів підготувало зміни до Податкового кодексу, що передбачають перегляд системи сплати фіксованого сільськогосподарського податку та ресурсних платежів.

Чиновники пропонують змінити механізм нарахування податку. Тепер його платитимуть, виходячи з грошової оцінки земель, яка постійно змінюється. Зокрема, запропоновано індексувати норматив, як це відбувається в разі сплати податку на землю. Тобто замість нинішніх платежів - в середньому 5,5 грн за гектару ріллі доведеться платити 31 гривню. Держава на цьому заробить від мільярда до мільярда 300 мільйонів гривень. Крім того, Міндоходів пропонує ввести з 1 січня 2014 року новий механізм сплати екологічного податку та збору за спеціальне використання води - через податкових агентів, які "отримують рентний дохід від діяльності з природними ресурсами або діяльність яких продукує джерела впливу на природу".

 

Експерти зазначають, що такі зміни призведуть до підвищення собівартості продукції і прибутковості компаній, повідомляє "Комерсант-Україна".

За словами глави Аграрного союзу Геннадія Новікова, ФСП у розмірі приблизно 6 гривень не переглядалася давно, але раніше в його структуру, крім податку на прибуток і землю, плату за користування надрами та водою, входив збір до Пенсійного фонду. Зараз же аграрії сплачують його окремо.

"Тому якщо до цих 6 гривень додати всі платежі, які зараз вносяться, то сума перевищує навіть шестиразове збільшення", - говорить він.

Президент асоціації "Клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса погоджується, що підвищення платежів позначиться на собівартості продукції і прибутковості компаній.

Яндекс.Метрика